„Troskliwe Misie” – buszujące w bibliotece

W 2011 roku w miesiącu maju odbywały się spotkania z  grupami  zorganizowanymi  dzieci z Przedszkola  Nr 2  oraz uczniów Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Barcinie. Wszystkie dzieci witała Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak a lekcje biblioteczne poprowadziła Kierownik Oddziału Pani Stanisława Ciesielska i Justyna Pałka. Dzieci uczestniczące w lekcjach zostawiły na tablicy swoje pierwsze litery imienia, które zobowiązywały  do przyjścia do biblioteki i wypożyczenia książek oraz skreślenia swojej literki. Podsumowaniem będzie wyłonienie zwycięskiej  grupy,  która cała stawi się do biblioteki w celu potwierdzenia swojego imienia. To trochę zabawa , a trochę rywalizacja. Ciekawe kto wygra ?

Uczestnicy lekcji bibliotecznych zostali obdarowani zakładkami do książek i poczęstowani słodyczami. Ponadto dzieciaki żywo dyskutowały o swoich zainteresowaniach i ulubionych książkach. Dowodem na to, że w bibliotece im się podoba były powroty  z rodzicami po ulubioną i wypatrzoną na lekcjach bibliotecznych książkę.

16.05.2011r. – Pierwsza grupą, która odwiedziła barcińską książnicę była grupa „Troskliwych Misiów” z wychowawczynią Elżbieta Pałka. Dzieci uczestniczące w lekcji bibliotecznej zostały zapoznane z książeczkami odpowiednimi dla ich wieku oraz z literaturą popularno-naukową,z której mogą się dowiedzieć dużo ciekawych informacji. Pozostawiły ciekawe rysunki i pierwsze literki swoich imion . Dzieci wracają do biblioteki z rodzicami ,zakreślając wykonanie zadania oraz wypożyczają książeki. W lekcji wzięło udział 22 dzieci.