8 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym roku uczciliśmy swoje święto 12 maja 2011 roku w Filii nr 1 w Piechcinie. W uroczystości udział wzięli wszyscy pracownicy, emerytowani bibliotekarze oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Słowo wstępne wygłosiła Pani Grażyna Szafraniak - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta
i Gminy w Barcinie, która podziękowała swoim pracownikom za pracę oraz wręczyła nagrody. Następnie Pan Sławomir Różański – Zastępca Burmistrza Barcina oraz Pani Teresa Wilk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej na ręce Pani Grażyny Szafraniak - dyrektor biblioteki złożyli kwiaty i życzenia bibliotekarzom z okazji ich święta. Nie zabrakło również życzeń od Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Dzień był niezwykle miły i sympatyczny, pozwolił na swego rodzaju integrację.