Kolejną grupą, która odwiedziła 18.05.2011r.  barcińską bibliotekę byli uczniowie
z I a z Panią Marzeną Błaszak i Haliną Kolińską. Dzieci poznały świat bajek. Zaprezentowane zostały również książki o sztuce składania papieru. Uczniowie chętnie wysłuchali bajki
pt. „ Odjazdowy zwierzyniec” autorstwa Wiesława Drabika, który zagości z barcińskiej książnicy 25 maja 2011r. Dzieci zostały zaproszone na to spotkanie. Ku zaskoczeniu Pań nauczycielek dzieci wyrecytowały  alfabet, a przy pomocy książki M. Pruski „Alfabet dla najmłodszych” na wesoło utrwaliły  sobie cały alfabet. Panie dowiedziały się również, że część grupy to aktywni czytelnicy biblioteki, udzielających się w różnych akcjach przez nią organizowanych. W zajęciach uczestniczyło 14 uczniów.