W ramach Tygodnia Bibliotek 19 maja 2011 r. członkowie kółka teatralnego działającego w Zespole Szkół Publicznych, w Piechcinie pod kierunkiem pani Jolanty Szywalskiej zaprosili grupę 3 i 4 - latków z Przedszkola w Piechcinie na przedstawienie pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”. Ciekawa scenografia, wspaniała gra aktorska.

Baśniowy świat zafascynował i skłonił przedszkolaków do refleksji nad dobrem i złem. Baśń uczy i wychowuje. Dzieci uczą się empatii, identyfikując się z bohaterem. Postacie, które postępują szlachetnie, są dla nich autorytetem.

Po przedstawieniu najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w pogadance na temat pozytywnych i negatywnych bohaterów występujących w „Baśni o dwunastu miesiącach”. Trzeba było uzasadnić swoją opinię. Oczywiście przedszkolacy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

07.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg