Z okazji VIII  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Filii nr 1 nie ominęli najmłodsi czytelnicy z Przedszkola nr 1 w Barcinie. Pięciolatki i sześciolatki pod opieką pani Karoliny Rucińskiej wysłuchały bajki Ewy Szelburg-Zarembiny (z książki „Wesołe historie”) „O tym, jak zajączek szarak psa Burka wywiódł w pole” czytanej przez bibliotekarkę. Wysłuchały z uwagą książki CD - ” A to kto ? Motyl” i wesoło bawiły się w  Czerwonego Kapturka. Bardzo podobały się kolorowe i ciekawie wydane książeczki  bajkowe.  Przedszkolaki były zachwycone. Stwierdziły, że w bibliotece jest jak na łące : kolorowo , można czytać, słuchać i oglądać bajki oraz się bawić.

W nagrodę za dobre zachowanie otrzymały wiatraczki wykonane przez bibliotekarkę i wolontariuszki. Smakowały im słodkości ufundowane przez bibliotekę.