Z zaproszenia do udziału w Dniach Otwartych Bibliotek skorzystały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr1 w Barcinie .Grupa  pierwszoklasistów przyszła pod opieką pani Ewy Zajączkowskiej i pani Hanny Barteczko- Zwolińskiej. W bibliotece goście  wysłuchali bajki o „Brzydkim Kaczątku „  czytanej po angielsku przez starszą koleżankę Kasię. Wysłuchały z uwagą książki CD - ” A to kto ? Wiewiórka” i wesoło bawiły się w  Czerwonego Kapturka ,  Bardzo podobały się kolorowe i ciekawie wydane książeczki  z dużymi literami oraz z dziedziny popularno -  naukowej tj. o prądzie ,zwierzątkach domowych, origami i ekologii. Za bardzo piękne czytanie „trzeszczących” wierszyków Agnieszki Frączek dzieci otrzymały cukierki i ulotki o bibliotece w formie wiatraczków. Ilość uczestników 38.