25.05.2011r.  dzieci z klasy II b z p. Anitą Rzepka utrwaliły sobie alfabet w humorystycznej formie, za pomocą prezentacji  literatury dla dzieci z tego zakresu. Wspólne składanie literek  w słowa i  zdania stanowiły przednią zabawę. Czytane i oglądane były bajki dla dzieci oraz  książki z alfabetem np. „Alfabet dla najmłodszych” „Religijny alfabet”, ”Pociąg z alfabetem ”i inne. Dla dzieci, które brały udział w lekcji zaproponowany został konkurs – „moja literka w bibliotece”, czyli każdy uczeń napisał swoją pierwsza literkę imienia na tablicy. Konkurs polega na rywalizacji , która grupa pierwsza indywidualnie dokona  skreśleń swoich inicjałów  powracając do biblioteki po książki. Konkurs trwa , dla zwycięzców przewidziano nagrodę.