W środę 25 maja 2011 r. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam- wchodzę” w  naszej miejskiej książnicy odbyło się spotkanie z pisarzem dziecięcym Wiesławem Drabikiem. Autor ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, przybył do Barcina z  Krakowa.

Najbardziej znane bajeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", „Awantura na podwórku", „Łakomczucha" i "Kocie łakocie". Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych.

W bibliotece zgromadzili się uczestnicy konkursu „Rodzinnego czytania” – dzieci i ich opiekunowie, młodzi czytelnicy z  konkursu „ 5 minut z książką” oraz miłośnicy twórczości Pana Drabika. Czytelnia  dla dorosłych wypełniona była po brzegi.

Autor żonglował żywym słowem wprawiając wszystkich w dobry humor, cytował  śmieszne, rymowane zagadki. Nie obyło się bez zabawy ćwiczącej spostrzegawczość. Gość spotkania  nie szczędził nagród dla dzieci, które  były bardzo aktywne. Drobne kolorowe naklejki, zakładki i obrazki z książek,  wszyscy skrupulatnie gromadzili  w czasie spotkania. Najwięcej gadżetów zebrała Fabienne Gabryszak, czytelniczka Oddziału dla dzieci  i otrzymała nagrodę w postaci książki. Żadne z dzieci nie wyszło z biblioteki bez drobnego upominku od autora, okraszonego autografem  i salwą rymowanek  związanych z imieniem dziecka.