26.05.2011 r. klasa III b  z p. Sylwią  Wrzesińską  wzięła udział w lekcji bibliotecznej pt. ”Ortografia i gramatyka na wesoło”. Dzieci dowiedziały się również, jakie książki znajdują się w Oddziale dla dzieci  oraz jakie warunki należy spełniać, aby zostać czytelnikiem. Pani bibliotekarka opowiedziała im o zajęciach są prowadzonych w Oddziale  oraz jakie konkursy odbywają się w 2011 r.. Lekcja biblioteczna miała charakter czytanej zabawy ze słówkami  zawierającym  ó i u , ż i rz , h i ch  .Prezentowane były książki  opisujące  zasady pisowni na wesoło : ”Księga ortografii „ J. Krzyżanek „Jak się nie bać ortografii” M. Brykczyńskiego, „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca” E. Piotrowskiej ,” Bajkowy słownik ortograficzny dla dzieci” M. Iwanowicz.