W poniedziałek 14 czerwca biblioteki na terenie naszej gminy odwiedziła pani Caroline Zielke z Berlina, odbywająca staż w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Stażystce towarzyszyli Koordynator Regionalny Dyskusyjnego Klubu Książki, kierownik działu instruktorsko-metodycznego, pani Lucyna Partyka i pracownik działu instrukcyjno-metodycznego WiMBP w Bydgoszczy pan Łukasz Opara.

Goście zapoznali się z pracą biblioteki głównej w Barcinie – wypożyczalni dla dorosłych i Oddziału dla dzieci, a następnie udali się do filii bibliotecznej w Piechcinie. O działalności placówki, której nowy budynek oddano w ubiegłym roku opowiedziała pani Mariola Zelek. Kierownik filii zachęciła gości  do odwiedzenia atrakcji turystycznej w Piechcinie – jednego z największych zalanych wapiennych kamieniołomów w Polsce. Z Barcina goście pojechali do sąsiadującego z naszą gminą Lubostronia.