W środę 15 czerwca 2011 r. w Bibliotece w Piechcinie gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „Kwiat paproci”, teatralna adaptacja utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego, dla dzieci z Przedszkola w Piechcinie, które biorą udział w konkursie „Rodzinne czytanie”.

Jest tylko jedna taka noc w roku, Noc Świętojańska, gdy w głębi lasu zakwita niezwykły kwiat paproci. Według legendy ten, kto go znajdzie, otrzyma wielkie bogactwa i niezliczone skarby. Kiedy Jacuś usłyszał tę historię, postanowił odnaleźć kwiat. Jednak, czy jego odnalezienie uczyniło chłopca szczęśliwym? Zapewne przekonali się o tym najmłodsi czytelnicy po obejrzeniu przedstawienia pt. „Kwiat paproci”.

Artyści z Krakowa dostarczyli przedszkolakom  wielu wrażeń i przeżyć estetycznych podczas spektaklu. Co ciekawe, dzieci miały możliwość jego współtworzenia, wykonując polecenia aktorów, a także odpowiadając na zadawane przez nich pytania. Morał „Kwiatu paproci” uświadomił młodym widzom, że rodzina, miłość i dobro są najważniejszymi wartościami życiowymi.

Na przedstawienie przybyło 42 uczestników konkursu wraz z opiekunami.