W czwartkowe popołudnie, 16 czerwca 2011 roku, w bibliotece publicznej w Barcinie z udziałem niezwykle licznie zebranej publiczności, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i dekupażu Pani Marty Wilk-Wierzbińskiej. Po krótkiej zapowiedzi artystki przez dyrektor barcińskiej książnicy wystąpił kabaret „Porażeni” z Szubina. Rozbawił uczestników wernisażu skeczem Mistrz i „Franczesko”.

Marta Wilk-Wierzbińska, absolwentka Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, na co dzień nauczycielka plastyki i języka polskiego w miejscowej szkole podstawowej, opowiedziała o swojej przygodzie ze sztuką. Szczegółowo omówiła prace prezentowane na wystawie. Większość wystawianych prac powstała w latach 2010-2011. Obok prac olejnych są wykonane techniką akrylową, pastelami, a przede wszystkim nową dla artystki techniką dekupaż. Jest to już czwarta wystawa pani Marty w barcińskiej bibliotece. Po podziękowaniach i gratulacjach goście przystąpili do oglądania wyeksponowanych prac.