W piątkowe przedpołudnie 1 lipca 2011 r. odbyły się pierwsze zajęcia wakacyjne z dziećmi w Bibliotece w Piechcinie. Gościem spotkania był pan Czesław Michalski, założyciel oraz prezes Piechcińskiego Bractwa Kurkowego, który przybliżył uczestnikom zajęć historię Piechcina poprzez prezentację wystawy pt. „Piechcin na starej fotografii – miejsca, których już nie ma”, a także wyjaśnił cel działalności Bractwa Kurkowego.

W dalszej części spotkania dzieci bawiły się w kalambury, rozwiązywały zagadki, po czym odbyły się zabawy edukacyjne oraz ruchowe („wyraz za wyrazem”, „sznurkiem pisane”, „detektyw”, „zabawa w kotka i myszkę”, „rzut piłką do kosza”).

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczestnicy piątkowego spotkania bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach. Co ciekawe, na zajęcia wakacyjne do piechcińskiej biblioteki przybyło aż 21 osób - dzieci.