W środę 6 lipca 2011 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z dziećmi pt. „To, co dzieci lubią najbardziej, czyli co nieco o słodkościach”. Byliśmy z wizytą w firmie cukierniczej u pani Marii Kabacińskiej, która opowiadała dzieciom o sztuce pieczenia oraz ozdabiania ciast, oprowadzając ich po zakładzie. Uczestnicy wakacyjnych spotkań zostali poczęstowani babeczkami, upieczonymi przez panią Marię, które samodzielnie dekorowali śmietanką, kremem, sosem truskawkowym różnymi owocami oraz posypką.

Następnie wróciliśmy do biblioteki. Dzieci obejrzały na projektorze multimedialnym zdjęcia przedstawiające śliczne torty, w różnych kształtach, upieczone przez panią Kabacińską.

W dalszej części spotkania odbyły się zabawy edukacyjne i ruchowe („Zabawa w skojarzenia”, „Co przedstawia ten rysunek?”, „Muchy i pająk”, „Złap piłkę”).

W zajęciach uczestniczyły 23 osoby.