Odmienny charakter spotkania wakacyjnego w dniu 27 lipca  wzbudził radość i zainteresowanie uczestników zajęć. Pokazem multimedialnym  Kurhanu w Złotowie z  fotografii udostępnionych przez P. Danutę Wesołowską wprowadzono  dzieci w nastrój czasów neolitu. Pojawienie się Pań Danuty Wesołowskiej i Renaty Rybackiej  wywołało u dzieci niepowtarzalne wrażenie .Szczególne zainteresowanie wzbudził strój i opowiadanie P. Danki o  czasach neolitu, o Kurhanie i o ludziach jacy żyli w okresie jego powstania. Dzieci słuchały z zapartym tchem. Ożywiły się jednak  w chwili, kiedy Pani Danka zaproponowała im  założenie charakterystycznych strojów do  przedstawionej epoki. Chętnie przebierały się i pozowały do pamiątkowych fotografii. Bajarka  - P. Renata Rybacka przeniosła ich potem w świat legend i baśni . Zainspirowane treścią  wcielały się w rolę bohaterów : śpiącej królewny, krasnoludków, czarodziejki, królewicza itp. Oddział dla dzieci był prawdziwą sceną teatralną. Dzieci uczestniczące w zajęciach  wzbudziły uznanie i podziw bibliotecznych  gości ze znajomości baśni  opowiadanych przez P. Renatę .Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały losy z nagrodami i  słodycze.