W  piątek  29 lipca  dzieci korzystające z prowadzonych zajęć wakacyjnych w Oddziale dla dzieci spotkały się z P. Martą Wilk-Wierzbińską, która na przełomie czerwca i lipca prezentowała swoje prace w bibliotece dla dorosłych. Spotkanie P. Marta rozpoczęła  opowiastkami  o  różnych formach plastycznych ,znanych i tych ,które warto poznać. Nowy rodzaj plastycznych rozmaitości – kolażu, zaproponowała dzieciom . Wszystkie prace miały jeden temat „Wakacyjny klaun na scenie”. Poszły w ruch farby, pędzle  i fantazja  dobierania kolorów przez dzieci. Potem uczestnicy zajęć wycinali figury geometryczne ,z których powstał klaun. Przykleiły go na pokrytej farbą kolorowej kartce i tylko podziwiać jakie piękne powstały prace. Pani Marta chętnie zadeklarowała dzieciom  kolejne spotkania plastyczne w bibliotece. W nagrodę za swoje umiejętności losowały drobne upominki  i zajadały się słodyczami.