10 sierpnia uczestnicy wakacyjnych zajęć prowadzonych przez placówki Biblioteki Publicznej MiG w Barcinie, udały się z wizytą na teren strzelnicy Bractwa Kurkowego w Piechcinie. Dzięki życzliwości Czesława Michalskiego - Starszego Bractwa Kurkowego i jego żony Aleksandry, dzieci mogły zapoznać się z militarnymi pamiątkami zgromadzonymi na strzelnicy. Ich historię przedstawił uczestnikom wycieczki gospodarz - Zasłużony Obywatel Gminy Barcin. Dzieci po raz pierwszy miały kontakt z bronią palną i pod okiem fachowca mogły oddać strzały z broni sportowej. Sprawiło im to wielką frajdę. Wakacjusze zostali poczęstowani plackiem, drożdżówkami i napojami. Zadeklarowali, że będą „zapraszać gości do swojej miejscowości” polecając Strzelnicę Bractwa Kurkowego w Piechcinie. Uczestnikami wizyty na strzelnicy Bractwa Kurkowego były dzieci z Filii Nr 1, Filii w Piechcinie oraz Oddziału dla dzieci przy BPMiG Barcin. Duże wrażenie zrobiła na nich również nowo wybudowana Biblioteka w Piechcinie, którą przy tej okazji odwiedziły.