Dnia 17 sierpnia po raz kolejny uczestnicy zajęć wakacyjnych w bibliotece  na Starym Mieście się nie nudzili. Gość spotkania- pani Mariola Gralak przywiozła ogromną torbę gliny, która sprawiła niepowtarzalną  frajdę najmłodszym czytelnikom. Spod malutkich i zwinnych rączek powstały zgrabne i piękne domki. Swój udział w pracach miały także mamy i babcie, które dzielnie pomagały swoim pociechom. Na koniec dzieci wraz z opiekunami podziękowali lokalnej artystce za czas, który poświęciła i za umiejętności,  które przekazała. Prace można będzie podziwiać na wystawie we wrześniu w Bibliotece przy ulicy Lotników 13. Na dzieci czekał słodki poczęstunek i niespodzianki w postaci losowanych drobnych upominków.

Uczestnikami spotkania były dzieci i opiekunowie konkursu „ Poczytajmy razem – Mały Miłośnik Książki” - 22 osoby.