Kliknij, aby powiększyć23 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się wręczenie nagród w konkursach Czytelnik roku oraz Młody Czytelnik Roku 2018. Nie była to jednak jedyna atrakcja wieczoru - gdy wszyscy laureaci otrzymali już pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, na scenę weszli Pani Daria Wójcik oraz Pan Remigiusz Kuźmiński, którzy przez następną godzinę cieszyli uszy zebranych swoim śpiewem.

Pani Daria oraz Pan Remigiusz to dwoje współpracujących ze sobą przyjaciół – artystów. Oboje są dyplomowanymi muzykami – wokalistami. Pani Daria śpiewa sopranem; ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku – wokalistyka, jest także absolwentką pedagogiki (specjalizacja kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pan Remigiusz jest tenorem; ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunkach - wokalistyka i dyrygentura, oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku wokalistyka. Od wielu lat występują w duecie; wysoki sopran Pani Darii oraz głęboki tenor Pana Remigiusza doskonale razem współbrzmią. Jesienią 2018 roku artyści wydali wspólną płytę z utworami pop-musicalowymi i operowymi; regularnie też koncertują. W barcińskiej bibliotece gościli już kilkakrotnie, mają tu wierną publiczność, która przychodzi na każdy ich występ.

Podczas styczniowego koncertu Pani Daria i Pan Remigiusz wykonali kilkanaście utworów, zarówno solo jak i w duecie. Były to arie operowe i operetkowe, piosenki musicalowe, świąteczne, także klasyczne aranżacje utworów takich wykonawców jak wokalista Ed Sheeran czy zespół Within Temptation. Występ niezwykle się widzom spodobał; po każdym utworze Pani Daria i Pan Remigiusz otrzymywali głośną owację, dwukrotnie proszono o bis.