Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński

Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński to dyplomowani artyści-muzycy z wyższym wykształceniem muzycznym. Od lat związani są ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Czynnie koncertują na terenie całego kraju, a także w naszej barcińskiej bibliotece oraz w wielu innych miejscowościach na terenie Pałuk.

Do tej pory wystąpili m.in. w Żninie, Łabiszynie, Lubostroniu, Rogowie, Gąsawie, Gościeszynie, Złotowie, Młodocinie, Piechcinie, Mamliczu, Krotoszynie i Sadłogoszczy. Ich koncerty cieszą się bardzo dużą sympatią wśród mieszkańców naszej gminy.

Mają tutaj rzeszą swoich sympatyków, którzy tłumnie przychodzą na ich koncerty. Artyści koncertują we własnym zakresie jako soliści, ale często w ramach wspólnej współpracy i przyjaźni pojawiają się wspólnie na jednej scenie wykonując partie solowe oraz dodatkowo utwory duetowe.

Daria Wójcik - to wokalistka obdarzona sopranem, organistka oraz pedagog. Ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki z tytułem magistra oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Podobnie jak słynny polski poeta Jan Kasprowicz pochodzi z Szymborza na Kujawach, będącego dzielnicą Inowrocławia.

Remigiusz Kuźmiński to wokalista o skali i barwie tenora lirycznego oraz dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki, a także Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej. Jest rodowitym Pałuczaninem. Urodził się w Szubinie na Pałukach a wychowywał w Zalesiu Barcińskim (w Gminie Barcin). Jego pradziadek Stefan Kopydłowski - powstaniec wielkopolski, był jednym z założycieli i dyrygentów prowadzących Orkiestrę Dętą w Wapiennie.

Artyści w swoim dorobkach artystycznych posiadają wydane albumy solowe, single, teledyski, a także wspólną płytę duetową. Jeden z ich teledysków "Tłumy serc" kręcony był na Górze Św. Wojciecha w Barcinie. W sobotę 31 lipca br. ukazał się ich kolejny wspólny singiel. Jest to kompozycja "Quo Vadis Domine" (Dokąd zmierzasz Panie), będąca ścieżką dźwiękową z filmu w reżyserii Jerzego Kawalerowicza opartego na podstawie powieści historycznej "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Muzykę napisał Piotr Rubik, a słowa Zbigniew Książek. Producentem i realizatorem nagrania jest bydgoska Wytwórnia Nagraniowa MG Studio pod kierownictwem Marcina Grzelli.