Co prawda za oknami na dobre zagościła już zimowa sceneria, jednak 29 listopada w bibliotece można było przez chwilę poczuć jesienny klimat – a to dzięki koncertowi w wykonaniu Pana Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta zaprezentował licznie zgromadzonej widowni utwory z repertuaru jazzowego i literackiego, które wprawiły gości w nostalgiczny, pełen liryzmu nastrój.

Pan Remigiusz, wokalista i dyrygent, to muzyk bardzo ceniony przez publiczność barcińskiej biblioteki; na scenie książnicy wystąpił już kilka razy, solo i w duecie z zaprzyjaźnionymi artystami. Jest magistrem sztuki, absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy o specjalnościach: wokalistyka jazzowa i klasyczna oraz dyrygentura jazzowa i klasyczna. Ukończył także wokalistykę klasyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu. Czynnie koncertuje na terenie całej Polski. Na co dzień związany jest ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Rodowity Pałuczanin urodzony w Szubinie. Pochodzi z Zalesia Barcińskiego w Gminie Barcin.

Podczas listopadowego koncertu w murach biblioteki wybrzmiało kilkanaście utworów. W repertuarze znalazły się zarówno piosenki zaczerpnięte z klasyki muzyki, na przykład utwory Andrzeja Zauchy, jak i kompozycje autorskie Pana Remigiusza. Każde wykonanie spotykało się z burzą braw, poproszono także o bis.