Kliknij, aby powiększyćDnia 27 maja zakończył się w naszej Bibliotece kurs komputerowy pn. „Senior Potrafi”. Z dumą możemy stwierdzić, że uczestnicy kursu wspaniale sobie poradzili w konfrontacji z cyfrowym światem. Pewne jest dla nas, że kursanci z grupy podstawowej nie boją się takich zagadnień jak: formatowanie tekstu, poczta elektroniczna, media społecznościowe, a uczestnicy z grupy zaawansowanej bez problemu poradzą sobie z renowacją zniszczonych fotografii, poprawią jakość zdjęć wykonanych na uroczystościach rodzinnych i nie tylko, oraz bez problemu sprzedadzą coś przez Internet. Za swoją ciężką pracę i starania włożone podczas zajęć kursanci otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Jednak musimy przyznać, że uczestnicy kursu nie spoczywają na laurach i pomimo zakończenia jednego kursu już uczestniczą w kolejnych bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „e-Mocni: Cyfrowe umiejętności realne korzyści”, które są prowadzone w naszej Bibliotece i skierowane są dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gminy Barcin, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia przykładu z naszych dzielnych i pracowitych uczestników i skorzystania z bogatej oferty kursów dostępnych w wyżej wymienionym projekcie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypożyczalni dla dorosłych gdzie można zapisać się na szkolenia, a dla osób które wolą uczyć się samodzielnie w domu polecamy szkolenia online z których można korzystać w domowym zaciszu.