Kliknij, aby powiększyćW poniedziałek 6 maja, po przerwie spowodowanej długim weekendem majowym, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin ponownie pojawili się uczestnicy Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Zajęcia podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części warsztatów dzieci kodowały za pomocą gry Scottie Go!, której zasady poznały na poprzednich zajęciach. Tym razem przygody bohatera gry - małego stworka Scottiego wymagały od uczestników zrozumienia pojęcia pętli czyli powtórzenia linii kodów. Nie jest to łatwa sprawa, dzieci poradziły sobie jednak bardzo dobrze.

Podczas drugiej części zajęć uczestnicy zapoznali się z robotami edukacyjnymi Photon. Roboty te, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce, stanowią unikalne połączenie zabawy i nauki programowania dla dzieci od najmłodszych lat. Photona można zaprogramować na tysiące sposobów – ten niezwykle sympatycznie wyglądający robocik wykryje przeszkody czy barwę podłoża, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk, sam również zmieni kolor czy wyda konkretny dźwięk. Aby zaprogramować robota, należy podłączyć go do aplikacji mobilnej Photon Robot – gdy połączenie jest gotowe, rozpoczyna się zabawa!

Dzieci uczestniczące w bibliotecznych zajęciach szybko opanowały podstawy obsługi robota; tworzyły proste linie kodu, wydając Photonowi polecenia ruchu w różnych kierunkach, zmiany koloru czy wydawania dźwięków. Kolejne zajęcia będą już w całości poświęcone programowaniu za pomocą Photona.