Kliknij, aby powiększyć26 kwietnia 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak oraz grupa pani Estery Kolasy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Piękno lasu” - utrwalenie podstawowych informacji dotyczących roślin i zwierząt leśnych z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

W trakcie spotkania dzieci, wsłuchując się w słowa wierszyka, rysowały drzewo. To zadanie było przygotowaniem do „rysowania” palcem na tablecie. Następnie pięciolatki oraz sześciolatki uczestniczyły w zabawie pt. „Rysujemy leśny szlak”. Wszyscy otrzymali ikony atrybutów lasu: dzik, sarna, borowik, maliny, topola, sosna. Każde dziecko samo układało je w konfiguracji znanej tylko sobie (i bibliotekarce w celu weryfikacji), po czym otrzymało tablet. Zadaniem przedszkolaków było zaplanowanie drogi robota według wymyślonej wcześniej koncepcji. Pozostałe dzieci śledziły już jadącego robota i układały na wykładzinie jego drogę w postaci kolejnych ikon, które przejechał.

Świetna zabawa! Przedszkolaki nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Photon Draw został zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Już nawet trzylatki oraz czterolatki bez problemu potrafią programować robota, rysując mu ścieżkę palcem na ekranie. Na narysowaną trasę można nanosić akcję wydawania dźwięków, a także akcję zmiany koloru, przeciągając je z panelu bocznego i umieszczając w wybranym miejscu na trasie. Ponadto robot wyposażony jest w szereg czujników, na sygnały których robot jest w stanie zareagować.

Dorota Witkowska