Zfjęcie uczestników biorących udział w szkoleniu

22 października br. w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące zakładania bloga. Uczestnicy, aby pracować z narzędziem Blogger , założyli konto Google lub do niego się zalogowali.

Kolejnym krokiem kursantów było utworzenie bloga, nadanie mu tytułu i poznanie różnych opcji dostępnych w menu m.in.: dodawanie i edytowanie postów, wybór motywu i jego konfiguracja, dodawanie linków do postów. Warsztaty poprowadziła bibliotekarka Anna Popielarz-Olszak. W spotkaniu brały udział trzy osoby 60+.

Zajęcia organizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Pasja czytania”, dofinansowanych w ramach programu MKiDN „Partnerstwo dla książki”.