Uczestnicy szkolenia siedzący przy stolikach

Stworzenie własnej strony – na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to rzecz trudna, której wykonanie należy zostawić specjalistom. Nic bardziej mylnego - dzięki wielu bezpłatnym narzędziom dostępnym online stworzenie własnej strony jest możliwe dla każdego.

Jednym z takich narzędzi jest Google Sites (Witryny Google), które pozwala na stworzenie prostej strony, odpowiedniej do prezentowania np. swoich zainteresowań, pasji czy hobby.

Możliwości, które daje Google Sites, poznali uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin 22 października. Poprowadziła je bibliotekarka Olga Gralak-Ćwikła.

Kursanci rozpoczęli od założenia konta Google bądź zalogowania się do istniejącego już konta, za pomocą którego mogli przejść do tworzenia strony w usłudze Witryny Google. Każdy z nich popróbował swoich sił w projektowaniu strony, w tym strony głównej i podstron. Uczestnikom podobał się zwłaszcza przejrzysty i nie przeładowany zbędnymi dodatkami interfejs oraz możliwość podłączenia Witryn Google do innych usług Google, co znacznie pomaga w pracy.

W warsztatach wzięły udział trzy osoby w wieku +60. Mała liczba osób jest wynikiem ograniczeń spowodowanych przez wejście powiatu żnińskiego do strefy czerwonej.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Pasja czytania” dofinasowanego z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”.