Kliknij, aby powiększyćDruga tegoroczna odsłona "DoMowego" odbyła się w trakcie BARCIŃSKIEJ NOCY BIBLIOTEK, która miała miejsce w piątek 4 października 2019 roku. Podczas wieczornego spotkania pięć zaproszonych rodzin, zaprezentowało swoje rodzinne słowniki domowe z przyniesionych do książnicy i wymyślonych w trakcie wcześniejszego spotkania słów. Okazało się, że mówienie o swoich słownikach daje dzieciom, jak i ich rodzicom, dużo radości i wywołuje salwy śmiechu. Była to świetna okazja do wspomnień oraz refleksji, a dodatkowo idealnie wpisywała się w hasło przewodnie NOCY BIBLIOTEK 2019 "ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK".

Kolejnym punktem programu, bez którego dzieci nie wróciłyby do swoich domów, była zabawa kostkami do tworzenia słów. Oprócz waloru zabawowego miały one walor inspirujący i stały się źródłem kreatywnych definicji.

Zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli podczas warsztatów "DoMowy" wspólny język i z pewnością zbliżyli się do siebie. Jakby tego było mało przyjazną, rodzinną atmosferę warsztatu, uzupełniliśmy na zakończenie DOMOWĄ drożdżówką.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/11102019_1{/gallery}