Kliknij, aby powiększyćOd poniedziałku do środy Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły cztery klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie Olga Nowicka, Emilia Pałecka, Renata Dziurzyńska i Ela Rydlewska z klasami II B, I C, III B i III C przyszły na lekcje biblioteczne, w trakcie których pani dyrektor Grażyna Szafraniak i bibliotekarka Joanna Kujawa-Drozdowska poprowadziły warsztaty plastyczno-edukacyjne.

Tematyka jesiennych spotkań w bibliotece dotyczyła Dnia Drzewa i związana była z tworzeniem z wielobarwnych drzew, zabawami i grami ćwiczącymi pamięć i koncentrację, przeglądaniem albumów o przyrodzie i czytaniem książek o lesie.

Zebrane w ogrodzie, parku i lesie październikowe dary natury, czyli kolorowe liście, poza zapewnieniem jesiennego klimatu i wystroju w bibliotece, pozwoliły dzieciom stworzyć prace plastyczne.

Z okazji Dnia Drzewa dzięki dziecięcej wyobraźni i manualnym zabawom między bibliotecznymi regałami powstał las.

I C

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/28102019_9/IC{/gallery}

II B

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/28102019_9/IIB{/gallery}