Kliknij, aby powiększyćNa jesień w oddziale dla dzieci i młodzieży zaplanowano cykl warsztatów łączących naukę i zabawę związanych z Światowym Dniem Drzewa, który przyda w dniu 11 października.

W piątkowe przedpołudnie, 18 października 2019 roku, bibliotekarka Joanna Kujawa-Drozdowska gościła klasę I B wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Żak z Zespołu Szkół w Barcinie. Na wstępnie uczniów powitała dyrektor biblioteki Grażyna Szafraniak, wprowadzając uczniów w tematykę zajęć. Następnie prowadząca przedstawiła dzieciom różne ciekawostki o drzewach. Podczas spotkania uczniowie rozpoznawali i nazywali gatunki drzew po liściach i owocach, jakimi drzewa obdarowują nas jesienią. W trakcie zajęć plastyczno-edukacyjnych wykorzystano kolorowe liście, kartki i kleje oraz dziecięcą fantazję i pomysłowość. Pierwszaki kruszyły, kleiły i stworzy własne drzewa, które wspólnie utworzyły klasowy, jesienny las. Lekcja biblioteczna pozwoliła również zagrać w grę Memory, związaną z tematem spotkania oraz porozmawiać z maluchami o szacunku dla przyrody, ekologii i korzyściach z kontaktu z drzewami.

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/21102019{/gallery}