Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” w czwartkowe przedpołudnie barcińską bibliotekę odwiedziła grupa 5 latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie. Przedszkolaków powitała dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak, proponując dzieciom udział w projekcie „Z książką na start”. W ramach projektu dzieci z roczników od 2013 do 2016 mogą odebrać w bibliotece pakiet książek, gadżety oraz kartę, na której za każdą wizytę w bibliotece przyklejają naklejki. Zbierając naklejki na karcie czytelniczej dziecko może otrzymać specjalny Dyplom Małego Czytelnika.

Następnie bibliotekarka Pani Justyna Pałka wprowadziła dzieci w świat bajek czytając przezabawne opowiadanie o przygodach zwariowanej krowy. Mama Mu to krowa, która przeżywa wyjątkowe przygody. Dzisiejsze opowiadanie pt. „Mama Mu czyta” miało uświadomić dzieciom, że czytanie książek może być ogromną przyjemnością ale też przygodą. Po wysłuchaniu bajki dzieci miały możliwość oglądania książeczek do nauki czytania. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się książeczki z obrazkowymi zagadkami i łamigłówkami oraz bajki i wierszyki dla najmłodszych.

Justyna Pałka

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/01102019{/gallery}