Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”, bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki zaprosiły dzieci z Przedszkola nr 2 i 3 w Barcinie na wspólne czytanie bajek. Co prawda przedszkolaki obchodziły swoje święto 20 września, jednak grup przedszkolnych jest tak dużo, że świętujemy jeszcze w tym tygodniu.

25 września 2019 roku barcińską bibliotekę odwiedziła grupa 3 latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie z wychowawczynią Panią Hanną Rydlewską. Maluszków powitała dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak, proponując dzieciom udział w projekcie „Z książką na start”. W ramach projektu dzieci z roczników od 2013 do 2016 mogą odebrać w bibliotece pakiet książek, gadżety oraz kartę, na której za każdą wizytę w bibliotece przyklejają naklejki. Zbierając naklejki na karcie czytelniczej dziecko może otrzymać specjalny Dyplom Małego Czytelnika.

Następnie bibliotekarka Pani Justyna Pałka wprowadziła najmłodszych przedszkolaków w świat bajek oraz wierszyków. Po wysłuchaniu bajeczek dzieci miały możliwość pooglądania książeczek przeznaczonych dla ich wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście książki o samochodach i księżniczkach.

Justyna Pałka

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/25092019_3{/gallery}