Kliknij, aby powiększyćJesienne przedpołudnie, 24 września 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży upłynęło nam pod znakiem rozmów o emocjach, tym razem z zaproszenia skorzystali trzecioklasiści. W tematykę zajęć małych czytelników wprowadziła Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak. Następnie bibliotekarka, prowadząca warsztat zaprosiła dzieci do wspólnej dyskusji, o tym, co to są emocje i do czego są nam potrzebne w życiu codziennym. Pierwszym zadaniem uczestników warsztatów było wyjaśnienie znaczenia różnych emocji i podzielenie ich na dwie grupy uczuć: przyjemnych i przykrych.

Po tym ćwiczeniu prowadząca wyjaśniła dzieciom, jak wiele emocji pokazuje nasza twarz, a szczególnie: oczy, usta i brwi. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali podczas quizu emotkowego, czyli pokazaniu i określaniu jakie emocje ukryte są pod buźkami emotek.

Kolejnym zadaniem warsztatowym była praca w grupach, polegająca na rozpoznawaniu i nazywaniu uczuć, które towarzyszą osobom przedstawionym na otrzymanej ilustracji. Zakończeniem dzisiejszego spotkania była zabawa w rozśmieszanie się nawzajem oraz refleksja, jak dzieci czuły się w trakcie tej zabawy.

Gośćmi lekcji bibliotecznej o emocjach była klasa III C z wychowawczynią panią Elą Rydlewską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/25092019_1{/gallery}