Kliknij, aby powiększyćPrzedpołudnie w pierwszym dniu jesieni, 23 września 2019 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży upłynęło nam pod znakiem rozmów o emocjach. Na początku spotkania bibliotekarka prowadząca zajęcia przedstawiła siebie i korzystając z informacji, o tym co dzieci zjadły dziś na śniadanie poznała ich poranne emocje oraz imiona uczestników lekcji. Okazało się to, dobrym pretekstem do dyskusji o tym, co to są emocje i do czego są potrzebne w życiu. Prowadząca wyjaśniła dzieciom, jak wiele pokazują oczy, usta i brwi ludzkiej twarzy. Pierwszym zadaniem było zilustrowanie emocji, poprzez uzupełnienie pustych twarzy.

Pomysły dzieci były bardzo zabawne. Kolejnym zadaniem uczestników warsztatów było wyjaśnienie znaczenia różnych emocji i podzielenie ich na dwie grupy uczuć: przyjemnych i przykrych. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy w rozśmieszanie się nawzajem oraz dyskusji o emocjach, jakie towarzyszyły nam w czasie igraszek i psot. Następnie bibliotekarka zaprosiła do quizu emotkowego, w trakcie którego dzieci starały się określić, jakie uczucia kryją się pod buźkami emotek. Ostatnim zadaniem postawionym przed pierwszoklasistami było rozpoznanie emocji i uczuć osób pokazanych na otrzymanym obrazku oraz pokazanie mimiką twarzy odczuć ukrytych pod wylosowaną emotką.

Gośćmi lekcji bibliotecznej o emocjach była klasa I A z wychowawczynią panią Marzeną Błaszak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/23092019{/gallery}