Kliknij, aby powiększyć17 września 2019 roku, klasa I B z wychowawczynią panią Elżbietą Żak z Zespołu Szkół w Barcinie – Szkoły Podstawowej nr 2, uczestniczyła w warsztatach o emocjach przygotowanych w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki przez bibliotekarki Justynę Pałka i Joannę Kujawa-Drozdowską. Tematykę zajęć przybliżyła dzieciom Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak. Następnie maluchy zostały zaproszone do wspólnej rozmowy, o tym, co to są emocje i do czego są nam potrzebne na co dzień. Bibliotekarka prowadząca zajęcia wyjaśniła pierwszakom, jak wiele emocji pokazuje nasza twarz, a głównie: oczy, usta i brwi.

Początkiem rozważań o uczuciach była krótka historyjka „O Wilku, który chciał się zakochać”. Dzieci starały się określić, jakie emocje towarzyszyły tytułowemu bohaterowi podczas spaceru w ekscentrycznych okularach i z bukietem kwiatów w łapie w poszukiwaniu swojej miłości.

Po lekturze i analizie opowiadania mali uczestnicy warsztatów z niewielką pomocą bibliotekarki i wychowawcy starali się wyjaśnić znaczenie różnych emocji i podzielić je na uczucia przyjemne i przykre. Podczas zajęć nie zabrakło wspólnej zabawy. Rozśmieszano się nawzajem oraz zastanawiano się, jak dzieci czuły się w trakcie tej lekcji. Na zakończenie dzieci losowały kolorowe karteczki z mottem dnia.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/18092019_1{/gallery}