Kliknij, aby powiększyć17 września 2019 roku, uczniowie klasy II B z wychowawczynią panią Olgą Nowicką ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Barcinie, skorzystali z oferty warsztatów o emocjach przygotowanych przez bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki. W tematykę zajęć małych czytelników wprowadziła Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej dyskusji, o tym, co to są emocje i do czego są nam potrzebne w życiu codziennym. Bibliotekarka wyjaśniła dzieciom, jak wiele emocji pokazuje nasza twarz, a głównie 3. jej części : oczy, usta i brwi.

Wstępem do rozmowy o uczuciach był fragment książki pani Magdy Podbylskiej „Tajemnice Zatoki Delfinów”. Dzieci starały się określić, jakie emocje towarzyszyły bohaterom opowieści o dziewczynkach detektywach podczas tajemniczego zaginięcia warzyw oraz w trakcie rozwiązywania tej zagadki.

Następnym zadaniem uczestników warsztatów było wyjaśnienie znaczenia różnych emocji i podzielenie ich na dwie grupy uczuć: przyjemnych i przykrych. Tradycyjnie już, jak to w bibliotece, nie zabrakło wspólnej zabawy w rozśmieszanie się nawzajem oraz dyskusji o emocjach, jakie towarzyszyły nam w czasie igraszek i psot. Niespodzianką dla dzieci było losowanie kolorowych karteczek z mottem dnia.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/18092019{/gallery}