Kliknij, aby powiększyćWarto rozejrzeć się wokół, może ktoś potrzebuje naszej pomocy, wsparcia… Czasami trzeba tak niewiele, aby ktoś poczuł się dobrze wśród nas… Może my kiedyś też będziemy potrzebować czyjejś pomocy? Powinniśmy o tym pamiętać, stwierdzili uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską podczas lekcji bibliotecznej pn. „Dzielić się czy nie dzielić? Oto jest pytanie!” w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”, która odbyła się 11 września 2019 r. w piechcińskiej bibliotece.

W trakcie zajęć trzecioklasiści wzięli udział w zabawie integracyjnej „Z moją koleżanką/ moim kolegą podzieliłabym się/podzieliłbym się…”, po czym uczniowie wysłuchali opowiadania o dylematach małej wiewióreczki, która od wczesnego dzieciństwa miała problem z dzieleniem się z kimkolwiek czymkolwiek. Dotyczyło to jedzenia, zabawek i wiedzy. Następnie dzieci wzięły udział w pogadance na temat tego, iż warto pomagać, dzielić się, gdyż pożyczając innym różne rzeczy, zawsze można liczyć na rewanż i ewentualną pomoc, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie otrzymali również zadanie do wykonania. Dziewczynki projektowały biżuterię dla głównej bohaterki opowiadania, Pistacji, naszej małej wiewióreczki, a chłopcy projektowali karty do gry z ulubionymi zawodnikami.

Dorota Witkowska