Kliknij, aby powiększyćW środę 11. września bibliotekę w Mamliczu odwiedziły przedszkolaki „Biedronki”, pod opieką pani Elwiry i pani Ady.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o bibliotece. Dzieci opowiedziały co to jest biblioteka, jakie książki lubią najbardziej i czy dobrze się tu czują. Dowiedziały się, że oprócz wypożyczania książek można w niej miło spędzić czas – skorzystać z komputera, zagrać w gry planszowe, układać puzzle i uczestniczyć w różnych zajęciach kreatywnych oraz edukacyjnych.

Przedszkolaki wysłuchały uważnie wiersza Jana Huszczy pt.: „Skarga książki”, który stał się tematem dyskusji o tym, jak należy traktować książki (zwłaszcza te wypożyczone) oraz o zasadach korzystania z czytelni. Później „Biedronki” oglądały różne rodzaje książek: dźwiękowe, pluszowe, z rozkładanymi i przesuwanymi elementami, z okienkami i interaktywnymi zagadkami, co wywołało niemały entuzjazm. Przekonały się, że książki można nie tylko czytać, ale też dotykać, oglądać i świetnie się nimi bawić.

Na zakończenie spotkania każdy Mały Czytelnik mógł sam przekonać się, na czym polega praca bibliotekarza – wszyscy, za pomocą specjalnego urządzenia, skanowali kod na książce, a na pamiątkę otrzymali piękne zakładki do swoich ulubionych książek oraz coś słodkiego.

To było bardzo miłe spotkanie!

Agata Piątkiewicz-Borowiak

Zdjęcia wykonała i udostępniła: Elwira Wiśniewska