Kliknij, aby powiększyć6. września przedszkolaki, sześciolatki oraz uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu wzięli udział w spektaklu Teatru Bajecznego z Bydgoszczy pt.: „Niezapomniajki”, zorganizowanym przez BPMiG Barcin, we współpracy ze Świetlicą MDK w Mamliczu.

Przedstawienie dla dzieci odbyło się w Świetlicy MDK w Mamliczu, gdzie pełna zieleni i kwiatów scenografia przeniosła nas w bajkowy świat pełen magicznych stworzeń. Dzieci poznały Panią Wiosnę, Biedronkę, Zielonego Ludka, Motyla i Cygankę Zielarkę oraz ponurego Czarnoksiężnika, z którymi przeżywały leśne przygody w Krainie Niezapominajki.

Uczestnicy nie tylko oglądali, ale też aktywnie uczestniczyli w spektaklu! Przez zabawę dowiedzieli się bardzo wielu cennych rzeczy: między innymi tego, kim jest prawdziwy przyjaciel, co to znaczy być miłym i uczynnym. Tańczyli, poznali nazwy wiosennych kwiatów, a nawet nauczyli się, jak dbać o środowisko i poprawnie segregować odpady.

Przemiłe panie z Teatru Bajecznego dały niesamowity pokaz sztuki aktorskiej, a niezwykła atmosfera, jaką stworzyły, pozwoliła nam przenieść się na chwilę do słonecznej, magicznej Krainy Niezapominajek.

Zapraszam do obejrzenia bajkowej galerii zdjęć!

Agata Piątkiewicz-Borowiak