Kliknij, aby powiększyć10 lipca 2019 biblioteka na Starym Mieście i Świetlica Miejskiego Domu Kultury w Barcinie Wsi zorganizowały dla dzieci warsztaty z kolażu. Jest to bardzo łatwa technika plastyczna, która łączy gatunki materiałów, o różnorodnych formach, kolorach, fakturach i różne techniki wykonania.

Uczestnicy na ciemnej kartce brystolu wykonali szkic a następnie naklejali mniejsze i większe kawałki papieru do pakowania. Prace uzupełniali rysunkiem przy pomocy markeru i w ten sposób powstały prace pt. „Barcin nocą”. Druga część dzieci przyklejała na jasnym brystolu wycięte z kolorowych gazet elementy, które złożyły się na kolaże przedstawiające „Owoce” i „Plaża”. Warsztaty z kolażu bardzo spodobały się dzieciom, które pobudziły ich wyobraźnię. Czas bardzo szybko minął a końcowe efekty dały ogromna satysfakcję.

Anna Zielińska

Fot. Ewa Małek