Kliknij, aby powiększyć „Lato z gitarą” to tytuł pierwszego spotkania wakacyjnego jakie odbyło się 10 lipca w bibliotece na Starym Mieście z cyklu „WAKACJE- BIBLIOTEKA I TY-ŁĄKOWE ROZMAITOŚCI”. Tematem przewodnim w tym roku w Filii nr1 jest łąka, która pełni bardzo ważną rolę w ekosystemie i jest niezwykle cenna dla klimatu i środowiska. Zaproszenie na warsztaty przyjęła pani Agnieszka Rydlewska-barcińska malarka, która opowiedziała o budowie, bardzo popularnej szczególnie latem, gitary.

Zadaniem uczestników było naszkicowanie instrumentu strunowego, a następnie pomalowanie na wybrany przez siebie kolor. Tłem dla gitary byli mieszkańcy łąki-kolorowe kwiaty i owady: motyle, biedronki, pszczółki itp. Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty w formie wolontariatu, za co wszystkie dzieci jej gorąco podziękowały.