Kliknij, aby powiększyćNie potrzeba wcale specjalnych umiejętności, żeby narysować samolot, kozę, wieloryba i wiele innych wspaniałych kształtów. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych pn. „Jak narysować…?” zorganizowanych 6 sierpnia 2019 r. przez piechcińską bibliotekę i świetlicę Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

Według uczestników spotkania warsztaty rysunkowe, w których wzięli udział, to wciągająca i kształcąca rozrywka dla wszystkich lubiących zabawy z kredkami. Dzięki prostym rysunkom i opisom kolejnych czynności, które trzeba było wykonać, dzieci ciekawie spędziły czas, a także dowiedziały się, jak łatwo narysować ulubioną postać z bajki, pojazd lub zwierzątko. Warto podkreślić, iż poznawanie kolejnych etapów tworzenia rysunków o zróżnicowanym stopniu trudności rozwija zdolności manualne najmłodszych oraz wzbogaca ich wyobraźnię i wiedzę o otaczającym świecie.

W trakcie zajęć plastycznych odbyły się również zabawy integracyjne („Dokończ bajkę”, „Skojarzenia”, „Wymyślanki”). Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Dorota Witkowska