Kliknij, aby powiększyć30 lipca ,we wtorkowe przedpołudnie, pani Ewa Brewka poprowadziła warsztaty plastyczne z origami pt. „Żabki i biedronki – mieszkańcy łąki” z cyklu „WAKACJE,BIBLIOTEKA I TY-ŁĄKOWE ROZMAITŚCI”.

Dziewczynki pod czujnym okiem wolontariuszki składały z papieru metodą origami żabkę, która jest przedstawicielem płazów. Z książek dostępnych w bibliotece dowiedziały się, że jest wiele gatunków żab i np. zielona, którą wykonały to rzekotka drzewna. Przyznały się ,że znają nawet taką jedną żabkę, co nie słuchała mamy – oczywiście w piosence, którą wspólnie zaśpiewały. Następnie wykonały biedronkę-przedstawicielkę owadów. Z cyklu „Ciekawostki o zwierzątkach” pani Jolanty Kasperkowiak uczestniczki wyczytały, że biedronka nie zawsze musi mieć siedem kropek.

Spotkanie zakończyło się pogadanką o bezpiecznym korzystaniu z uroków łąki. Podczas spacerów możemy spotkać pajęczaki, które są niebezpieczne. Mowa tu o kleszczach. Trzeba się odpowiednio ubrać i zabezpieczyć odpowiednimi preparatami a po przyjściu do mu dokładnie obejrzeć swoje ciało.

Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań pod adresem pani Ewy, słodkości i wspólnego zdjęcia.