Kliknij, aby powiększyć 18 lipca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci pn. „O czekoladzie słów kilka”.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow pt. „Zapach czekolady”. Następnie obejrzały ciekawą prezentację multimedialną na temat historii czekolady, dowiadując się wielu ciekawostek o początkach tego słodkiego przysmaku, kiedy czekolada pojawiła się w Europie, w Polsce, także o rodzinie Wedlów, którzy z małej cukierni stworzyli nowoczesne czekoladowe imperium. Na uwagę zasługuje fakt, iż Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz bywali w ich pijalni czekolady. Uczestnicy zajęć zobaczyli również online Atelier E. Wedel, a także czekoladowe fantazje w Muzeum Czekolady.

Dorota Witkowska