Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 21. maja w Bibliotece w Mamliczu spotkało się 15 pań, które z okazji zbliżającego się Dnia Matki wzięły udział w warsztatach szycia tulipanów z materiału.

Warsztaty były prowadzone przez panią Halinę Ryszkę i zorganizowane przy współpracy mamlickiej Biblioteki oraz Joanny Rucińskiej ze Świetlicy MDK w Mamliczu. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu spotkań „Pasja łączy pokolenia”, dlatego nie zabrakło również najmłodszych, którzy miło spędzili czas przyglądając się pracy swoich mam, czytając książki i korzystając z komputerów.

Dzięki dokładnym instrukcjom pani Haliny Ryszki, każda z uczestniczek wykonała po kilka kwiatów, które w bukiecie wyglądają naprawdę pięknie. Przy tworzeniu tulipanów wykorzystano materiały dostępne w każdym domu: kolorowy bawełniany materiał w różne wzory, nici, igły, drut oraz krepinę do zrobienia liści. Prawie trzy godziny zajęć minęły bardzo szybko, a efekty pracy możecie Państwo obejrzeć w galerii zdjęć.