Kliknij, aby powiększyćW środę, 22 maja 2019 roku, w ramach obchodów XVI TYGODNIA BIBLIOTEK, którego hasło przewodnie to „#BIBLIOTEKA”, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży biblioteki publicznej w Barcinie, odbyły się lekcje „niespodzianki”  , czyli warsztaty z kodowania i programowania. Do świetnej zabawy dzieciom z klasy pierwszej A wraz z paniami Jolantą Gołębiewską i Agnieszką Błażejewską oraz klasy drugiej A z wychowawczynią panią Elżbietą Wojtkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie posłużyły kolorowe kubeczki, sznurki i gumki.

Uczniowie podzieleni na zespoły budowali piramidy z kubków. Uczyli się współdziałania, ponieważ do pracy wykorzystywali tylko sznurki i gumki oraz podstawowe polecenia. Zabawa dostarczyła uczestnikom sporo emocji. Drugim zadaniem było kolorowanie obrazków z wykorzystaniem kodu czytanego przez bibliotekarkę. Na kartkach powstały kolorowe uśmiechy.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/23052019{/gallery}