Kliknij, aby powiększyć20 maja 2019 roku kolorowy Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej Biblioteki odwiedziła grupa 3 i 4-latków z Przedszkola nr 3 z panią Marią Grześkowiak. W murach biblioteki maluchy powitała Pani dyrektor Grażyna Szafraniak opowiadając najmłodszym czytelnikom jakie atrakcje czekają na nie w bibliotece. Spotkanie zorganizowano, aby dzieci poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę.

Głośne czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę. Na dobry początek lekcji bibliotecznej pani Joanna Kujawa-Drozdowska zaprosiła dzieci do wysłuchania bajki pt. „O Wilku, który nie lubił czytać”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii czarnego wilka, który poszukując zaginionych książek, polubił je i zaczął je czytać  Drugą bajeczką, która jeszcze bardziej spodobała się maluszkom była książka edukacyjna „Liczymy z Lwem Supełkiem”. Dzięki niej poprzez zabawę najmłodsi uczą się liczyć. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci wykonały piękne wiosenne kwiatki.

W spotkaniu uczestniczyło 13 osób.

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/21052019{/gallery}