Kliknij, aby powiększyć20 maja 2019 roku kolorowy Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej Biblioteki odwiedziły 5-latki z wychowawczynią panią Natalią Baranowską. Dzieci na co dzień uczęszczają do Przedszkola nr 3 w Barcinie. W murach biblioteki maluchy powitała Pani dyrektor Grażyna Szafraniak opowiadając najmłodszym czytelnikom jakie atrakcje czekają na nie w bibliotece. Spotkanie zorganizowano, aby dzieci poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę. Głośne czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę. Na dobry początek lekcji pani Joanna Kujawa-Drozdowska zaprosiła dzieci do wysłuchania historii napisanej przez Evę Eriksson pt.: ”Mela na rowerze”.

Ta krótka książeczka w zabawny sposób pokazała dzieciom to, co jest ważne podczas nauki jazdy na rowerze. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w dyskusję na temat usłyszanej historii oraz płynącego z niej morału. Drugą książką, której treść poznali uczestnicy lekcji bibliotecznej była „Książka bez obrazków”. Przedszkolaki na początku niechętnie odniosły się do książki, oceniając ją po okładce, jednak w trakcie jej słuchania zmieniły zdanie, a na koniec poprosiły o przeczytanie jej raz jeszcze. Lektura tej książki wywołała wśród dzieci dużo śmiechu  Na zakończenie spotkania uczestnicy pokolorowali rysunki przedstawiające dzieci w bibliotece, którymi po powrocie do domu będą mogli się pochwalić się rodzicom.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/20052019_2{/gallery}