Kliknij, aby powiększyćW piątek, 17 maja 2019 roku, w przytulnym i kolorowym Oddziale dla dzieci i młodzieży gościły maluchy z Przedszkola nr 3 w Barcinie z wychowawcą panią Klaudią Klóskowską. Spotkanie w bibliotece zorganizowano, aby 4-latki poznały różne rodzaje książek i posłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę. Głośne czytanie dzieciom rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz poszerza wiedzę. Na dobry początek lekcji dzieci obejrzały kilkanaście książeczek, które oddziaływują na zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Bajecznie kolorowe, puszyste, w różnych formatach, z zabawnymi ilustracjami i zdjęciami, z puzzlami i ruchomymi elementami oraz wydające rozmaite odgłosy, zainteresowały i rozbawiły małych czytelników.

Szczególnie spodobały się książki edukacyjne „Liczymy z Lwem Supełkiem” i „Moje buty”, które przeczytano na głos. Wspólnie z królem zwierząt przedszkolaki uczyły się dodawania, a dwa króliczki pokazały, jak zawiązać sznurowadło. Pomiędzy lekturami maluchy położyły się na materacach, zamknęły oczy i starały wyobrazić sobie pachnącą łąkę pełną motyli. Dzięki bogatej ofercie biblioteki dzieci dowiedziały się, że książki służą do zabawy i nauki, pozwalają na intensywniejsze poznawanie i przeżywanie świata, dzięki pokolorowanym rysunkom Kubusia Puchatka i Śnieżki, mogły po powrocie do domu pochwalić się rodzicom miłymi wspomnieniami z biblioteki.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/20052019{/gallery}