Kliknij, aby powiększyćW piątek, 5 kwietnia 2019 roku, klasa I c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie razem z wychowawczynią panią Anitą Rzepką odwiedziła Oddział dla dzieci i młodzieży gminnej biblioteki publicznej. Dla pierwszoklasistów przygotowano warsztatową lekcję biblioteczną związaną z Wielkanocą. Dwa tygodnie przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego to doskonały moment do zrobienia nietuzinkowych kartek wielkanocnych metodą wydzieranki.

Po powitaniu dzieci przez Panią dyrektor Grażynę Szafraniak, bibliotekarka prowadząca warsztat Pani Joanna Kujawa-Drozdowska wprowadziła maluchy w tematykę zajęć przypominając im wielkanocne zwyczaje i tradycje. Następnie rozdała materiały i przybory plastyczne. Zadaniem małych artystów było przygotowanie kartki wielkanocnej z naklejonych na papierze skrawków kolorowego papieru. Dzieci wykorzystując wielkanocny motyw jajka oraz realizując swoje artystyczne pomysły, świetnie się bawiły. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczestników podczas warsztatów powstały przepiękne wielkanocne kartki. Na zakończenie zrobiliśmy mini wystawę i wspólną, pamiątkową fotografię.

Joanna Kujawa-Drozdowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/05042019_2{/gallery}