Kliknij, aby powiększyć27 marca 2019 r. w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „O tym, co najważniejsze”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską.

W trakcie zajęć drugoklasiści wzięli udział w zabawie integracyjnej „Moje marzenia”. Okazuje się, iż dzieci chciałyby dostać w prezencie zwierzątka domowe. Marzą również o tym, aby rodzice spędzali z nimi trochę więcej czasu.

Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Cuda się zdarzają. Pieniądze mają wartość, ale prawdziwe znaczenie ma coś innego”, po czym wzięli udział w pogadance na temat tego, co w życiu jest najważniejsze. Drugoklasiści dowiedzieli się, że nie warto prosić albo wymuszać od swoich najbliższych zabawek albo innych rzeczy, bo tak naprawdę często tylko nam się wydaje, że ich potrzebujemy. W rzeczywistości jest inaczej. Dzieci zrozumiały, iż najważniejsza jest rodzina, zdrowie oraz wspólnie spędzony czas z najbliższymi.

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie otrzymali zadanie polegające na wycięciu kilkunastu elementów i przyklejeniu ich według podanego wzoru. Wykonana praca to forma spędzania wolnego czasu z rodzicami, podobnie zresztą jak wspólny spacer, gra w piłkę, basen, czytanie ciekawych książek, majsterkowanie, robótki ręczne.

Dorota Witkowska